Úvodní strana » EEG

EEG

EEG je neinvazivní diagnostická metoda využívaná dominantně k rozlišení epileptických a neepileptických záchvatovitých stavů. Dále je EEG indikováno i v případě posouzení a sledování vývoje funkčního postižení mozku například po úrazech hlavy, stavech po zánětech a metabolickém postižení. Také je součástí diagnostických kritérií pro některé neurodegenerativní choroby.

EEG je velmi cenným pomocníkem v diagnostice celé řady neurologických chorob a dodává nám důležité informace o činnosti mozku.

Průběh vyšetření

Průběh vyšetření

Vyšetření probíhá v naší ordinaci na certifikovaném přístroji za přítomnosti zkušené laborantky. Pacientovi je nasazena čepice s elektrodami. Do čepice je aplikován gel, který zlepšuje vodivost elektrod. Následně si pacient lehne a po dobu 20 minut leží na zádech, kdy má zavřené oči a pouze na pokyn sestry je občas otevírá. V závěru vyšetření je vyzván, aby dýchal zhluboka a na konci se aplikuje fotostimulace (blikání lampy), která dodá důležité informace o činnosti mozku.

Výsledkem 20ti minutového záznamu je graf, který popisuje neurolog a pacient obdrží zprávu se závěrem maximálně do 7 dnů.  

EEG na naší klinice zajišťuje MUDr. Martin Vogner a firma Globus Pallidus s.r.o. 

Cena za EEG vyšetření (provedení záznamu + popis neurologem) je 2500 Kč + 500 Kč rezervační poplatek.

Pole označená * jsou povinná.